صفحه اصلی    |    درباره کانون    |    تماس با ما                                                                                                               ۱۳۹۸ جمعه ۲۲ آذر
 
حذف اطاعت الله مهم‌ترین هدف معاویه از جریان سازی در تاریخ اسلام بود


حذف اطاعت الله مهم‌ترین هدف معاویه از جریان سازی در تاریخ اسلام بود

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه در دوران امام حسین(ع) جامعه اسلامی با چهره ای به ظاهر اسلامی بازگشتی جاهلیت گونه به دوران قبل از پیامبر(ص) داشت، گفت: حذف طاعت الله مهم‌ترین هدف معاویه بود که امام حسین(ع) برای مقابله با جاهلیت و این بدعت عظیم مجبور به قیام شدند.

به گزارش  پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام الله علیها حجت الاسلام  و المسلمین ناصر رفیعی، در مراسم عزاداری  اباعبدالله الحسین(ع) در شبستان بزرگ امام خمینی(ره) حرم مطهر هدف از قیام خونین حسینی را مبارزه با بدعت های بسیار حساس در دین اسلام عنوان داشت و گفت: ظلم و جور، پایمال کردن حقوق عمومی مردم، سرکشی در مقابل خداوند منان، فساد های رفتاری در زندگی اجتماعی و بازگشت به دوران جاهلیت به معنای حقیقی از مهمترین انحرافات حکومت یزید به پشتوانه نقشه های شوم و شیطانی معاویه بود.

وی مبارزه با بدعت های  مهلک را از نگاه ادبی عاشورا مورد بررسی قرار داد و اظهار داشت: در روایات متعددی از امام حسین(ع) نقل شده است که ایشان فرمودند: من برای احیای دین رسول الله(ص) قیام کرده ام.

حجت الاسلام و المسلمین رفیعی ایدئولوژی سیاسی، فرهنگی و اجتماعی حکومت معاویه که بر مدار دموکراسی خلفا بنا شده بود را همان استراتژی شیطان در مقابل انسان توصیف کرد و عنوان داشت: خلفا با خود خواهی و پی‌گیری برخی از سیاست‌های شبیه به یهودیان زمان خود، انحرافی را در دین مبین اسلام به وجود آورده بودند که در زمان یزید پوست انداخت و چهره اصلی آن نمایان شد.

استاد حوزه علمیه قم آروزی معاویه برای حذف نام مطهر پیامبر اکرم(ص) از اذان رسمی مسلمانان را از بدعت های معنا دار و ایدئولوژیک در مقابله با اسلام ناب محمدی(ص) دانست و گفت: خواندن نماز جمعه در روز چهارشنبه و چهار رکعتی خواندن نماز صبح از بدعت هایی است که معاویه در تلاش بود به مردم بفهماند ، خلافت تعیین کننده اصول دین هست نه خداوند متعال.

حجت الاسلام و المسلمین رفیعی بدل کردن امت اسلام  به امت مسلمان جاهل را مهمترین اصل حکومتی خلفا و معاویه دانست و گفت: آنقدر این هدف برایشان  مقدس بود که معاویه در وصیت به یزید، او را از مقابله رسمی با امام حسین(ع) باز می‌دارد؛ این توصیه نشان از آن است که حفظ ظواهر دینی برای عوام فریبی راهبرد عملی آنان در زمینه سازی این انحراف دینی بوده است.

 

وی با اشاره به اینکه قیام خونین امام حسین(ع) نه تنها این نقشه های شوم را برملا ساخت بلکه زمینه بصیرت افزایی دینی را برای تاریخ و امت اسلام به وجود آورد، یادآور شد: امام حسین(ع) احیای شعائر دین را هدف قیام عنوان داشت؛ این در حالی است که این احیاء یک امر پویا و جاری است.

 
 
 
نظرات خود را با ما در میان بگذارید
   
 
نام و نام خانوادگی:
 

نظر ارسالی :

 
 
 
 
برای عضویت در سامانه پیام کوتاه کانون فرهنگی شهدای گمنام، شماره همراه خود را در قسمت زیر وارد نموده و بر روی دکمه ثبت نام کلیک نمایید.
شماره همراه:

کلیه حقوق این سایت متعلق به کانون شهدای گمنام می باشد. طراحی و تهیه: شرکت فناوری شبکه نگاه نو